Blog Prezes
a


Biuro Prasowe

22 247 27 89


Twitter


Facebook


Facebook
 Prezesa


Facebook
I Wiceprezesa

Polub stronę!

 

Strona główna

 

Aktualności

 

Deklaracja Ideowa

 

Program

 

Statut

 

Władze

 

Członkowie Honorowi

 

In memoriam

 

Dołącz do nas

 

Kontakt

 

 

Oświadczenie ws kolejnych prowokacji Zarządu Ruchu Autonomii Śląska

 

Niedawno Jerzy Gorzelik wraz z zarządem RAŚ zintensyfikował działania mające na celu szerzenie kłamstwa o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych. Jako pretekst do tego posłużyła publikacja książki Marka Łuszczyny „Mała zbrodnia„ oraz wyrok sądu nakazujący portalowi Newsweek.pl sprostowanie fałszywych tez dotyczących rzekomych polskich obozów koncentracyjnych zawartych w tekście pani Pauliny Szewczyk omawiającym tą publikację.

Bezczelność i arogancja jakiej dopuszcza się Zarząd RAŚ w swoim oświadczeniu w którym ponadto uzurpuje sobie prawo do przemawiania w imieniu wszystkich Ślązaków przywołuje w pamięci najgorsze skojarzenia z przeszłości oraz budzi uzasadnione z tym obawy.

Warto przy tym pamiętać, że tego typu ekscesy w wykonaniu RAŚ a w szczególności jego przewodniczącego Jerzego Gorzelika nie są pierwszą i jedyną ich prowokacją wobec Rzeczpospolitej Polskiej i Polaków. Dlatego, jako przedstawiciele śląskiej endecji stanowczo sprzeciwiamy się tym krzywdzącym pamięć tysięcy pomordowanych w komunistycznych obozach funkcjonujących na terenie Polski bojowników państwa podziemnego walczących wpierw z niemieckim a później sowieckim okupantem, żołnierzy AK, WiN czy NSZ.

Domagamy się od władz Rzeczpospolitej Polskiej podjęcia stanowczych działań wobec RAŚ i jego przedstawicieli systematycznie dopuszczających się zakłamywania prawdy historycznej oraz bezprzykładnych ataków na wszelkie przejawy patriotyzmu polskiego, dumę i honor Polaków!

 

W imieniu Stowarzyszenia Silesia Endecja oraz Śląskiego Okręgu Unii Polityki Realnej

 

Dariusz Węcki

 

 

W załączeniu link do Oświadczenia Zarządu RAŚ:

http://autonomia.pl/2018/01/06/oswiadczenie-zarzadu-ras/

 

 


 

 

Unia Polityki Realnej (UPR) – polska konserwatywno-liberalna partia polityczna, założona jako stowarzyszenie Ruch Polityki Realnej 14 listopada 1987 w Józefowie. Sygnatariuszami byli m.in. Ryszard Czarnecki, Stefan Kisielewski, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Robert Smoktunowicz i Andrzej Sadowski. 6 grudnia 1990 ugrupowanie zostało zarejestrowane jako partia pod nazwą „Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej” (nazwę „Unia Polityki Realnej” stowarzyszenie przyjęło jesienią 1988). Aktualnie UPR współpracuje ściśle z Ruchem Kukiz'15, a członkami Klubu Poselskiego Kukiz' 15 są: poseł na Sejm RP i zarazem Prezes UPR Bartosz Józwiak oraz poseł na Sejm RP i I Wiceprezes UPR Tomasz Rzymkowski.

 

        

 

Unia Polityki Realnej jest partią łączącą w swych szeregach wolnościowców, konserwatystów i narodowców. Łączy nas przekonanie o konieczności zastąpienia czym innym demagogicznych haseł, których realizacja podcina korzenie naszej cywilizacji. Wierzymy, że w walce o to równie ważne są środki i cele. Chcemy przy tym uwzględniać realne ograniczenia naszej polityki, bez czynienia wszakże ustępstw z naszych zasad i wartości.

 

Uważamy, że istnieją pewne niezbywalne prawa przynależne jednostce, rodzinie i narodowi - oraz zasady niezbędne dla rządzenia państwem. Stanowczo sprzeciwiamy się mieszaniu tych pojęć. Wszystkie te sfery: jednostkę, rodzinę, tj. związek mężczyzny z kobietą, naród - i moralność osobistą - uważamy za pierwotne względem państwa, które winno im służyć zgodnie z wykształconymi przez wieki regułami. W bieżącej działalności winna nami kierować Tradycja oraz nowoczesna Wiedza - zharmonizowane przy pomocy ludzkiego Rozumu oraz Sumienia.

 

Domagamy się radykalnej zmiany systemu oświaty, nauki i kultury oraz pełnego wycofania się państwa z działalności gospodarczej. Przede wszystkim zaś przywrócenia naturalnych mechanizmów, które przez wieki pozwalały znacznie słabszym gospodarczo państwom kwitnąć materialnie i duchowo.

  

Strona główna     Aktualności     Deklaracja Ideowa     Program     Statut     Władze     Członkowie Honorowi     In memoriam     Dołącz do nas     Kontakt