Blog Prezes
a


Biuro Prasowe

22 247 27 89


Twitter


Facebook


Facebook
 Prezesa

Polub stronę!

 

Strona główna

 

Aktualności

 

Deklaracja Ideowa

 

Statut

 

Władze

 

Członkowie Honorowi

 

In memoriam

 

Dołącz do nas

 

Kontakt

 

Z wielkim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci

 

 

Pana Profesora Jana Szyszko

wieloletniego Posła na Sejm RP

oraz jednego z najlepszych, moim zdaniem najlepszego,

Ministra Środowiska po 1989 roku.

 

Pan Profesor na tle polskiej klasy politycznej wyróżniał się ogromną wiedzą, doświadczeniem i kompetencją. Był człowiekiem, który najzwyczajniej czuł środowisko, problemy ekologii, nasze polskie lasy i łowiectwo. Straciliśmy bardzo ważnego człowieka, który był istotną tarczą przed pseudo teoriami i szkodliwymi pomysłami, które potrafił celnie obnażać w ich miałkości za pomocą rzetelnej wiedzy i faktów naukowych. Jeszcze niedawno miałem okazję rozmawiać z Panem Profesorem na tematy przyszłości polskiego łowiectwa i polskich lasów. Mieliśmy, jak zawsze, bardzo spójne poglądy w tej materii, a Pan Profesor nawet w krótkiej rozmowie potrafił wskazać wizję, które, nawet sceptykowi jakim się poniekąd stałem po tych 4 latach, dawały nadzieję na to, że prawda zwycięży kłamstwo. Drogi Panie Profesorze, Drogi Panie Ministrze szkoda, że tak szybko, ale z całego serca dziękuję za trud i serce jakie Pan oddał w swej pracy. Będziemy z całych sił kontynuowali Pana dzieło i na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci. Odszedł dobry, ciepły i ważny człowiek. Requiescat in pace.

 

dr Bartosz Józwiak

Poseł na Sejm RP

Przewodniczący Koła Poselskiego UPR

Prezes UPR

Myśliwy

 


 

Unia Polityki Realnej (UPR) – polska konserwatywno-liberalna partia polityczna, założona jako stowarzyszenie Ruch Polityki Realnej 14 listopada 1987 w Józefowie. Sygnatariuszami byli m.in. Ryszard Czarnecki, Stefan Kisielewski, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Robert Smoktunowicz i Andrzej Sadowski. 6 grudnia 1990 ugrupowanie zostało zarejestrowane jako partia pod nazwą „Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej” (nazwę „Unia Polityki Realnej” stowarzyszenie przyjęło jesienią 1988). Do niedawna UPR współpracowało ściśle z Ruchem Kukiz'15, a 9 sierpnia 2019 roku, po decyzji Kukiz'15 o wspólnym startowaniu w Wyborach Parlamentarnych z PSLem, powstało w Sejmie Koło Unii Polityki Realnej, którego członkami zostali Posłowie Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Bartosz Józwiak i Posłanka Elżbieta Zielińska. Funkcję przewodniczącego Koła objął wówczas Poseł Jerzy Kozłowski. Obecnie jest nim Poseł Bartosz Józwiak.

 

 

Unia Polityki Realnej jest partią łączącą w swych szeregach wolnościowców, konserwatystów i narodowców. Łączy nas przekonanie o konieczności zastąpienia czym innym demagogicznych haseł, których realizacja podcina korzenie naszej cywilizacji. Wierzymy, że w walce o to równie ważne są środki i cele. Chcemy przy tym uwzględniać realne ograniczenia naszej polityki, bez czynienia wszakże ustępstw z naszych zasad i wartości.

 

Uważamy, że istnieją pewne niezbywalne prawa przynależne jednostce, rodzinie i narodowi - oraz zasady niezbędne dla rządzenia państwem. Stanowczo sprzeciwiamy się mieszaniu tych pojęć. Wszystkie te sfery: jednostkę, rodzinę, tj. związek mężczyzny z kobietą, naród - i moralność osobistą - uważamy za pierwotne względem państwa, które winno im służyć zgodnie z wykształconymi przez wieki regułami. W bieżącej działalności winna nami kierować Tradycja oraz nowoczesna Wiedza - zharmonizowane przy pomocy ludzkiego Rozumu oraz Sumienia.

 

Domagamy się radykalnej zmiany systemu oświaty, nauki i kultury oraz pełnego wycofania się państwa z działalności gospodarczej. Przede wszystkim zaś przywrócenia naturalnych mechanizmów, które przez wieki pozwalały znacznie słabszym gospodarczo państwom kwitnąć materialnie i duchowo.

  

Strona główna     Aktualności     Deklaracja Ideowa     Statut     Władze     Członkowie Honorowi     In memoriam     Dołącz do nas     Kontakt