Blog Prezes
a


Biuro Prasowe

22 247 27 89


Twitter


Facebook


Facebook
 Prezesa


Facebook
I Wiceprezesa


Facebook
II Wiceprezesa

Polub stronę!

 

Strona główna

 

Aktualności

 

Deklaracja Ideowa

 

Program

 

Statut

 

Władze

 

Członkowie Honorowi

 

In memoriam

 

Dołącz do nas

 

Kontakt

 

 

Oświadczenie Prezydium Unii Polityki Realnej w sprawie nieprawdziwych informacji
o rzekomym rychłym opuszczeniu przez Posłów UPR Klubu Kukiz'15

Szanowni Państwo.

W ostatnich dniach pojawiły się na różnych, mało istotnych, forach informacje, niestety powtarzane później przez osoby, które, jak mogłoby się wydawać, winny być osobami poważnymi, informacje, o tym, że UPR w najbliższym czasie opuści Klub Kukiz'15 i założy własne koło poselskie. W związku z tym informuję: UPR pozostaje istotnym elementem Klubu Kukiz'15, a związani z nią posłowie nigdzie się nie wybierają (ku zmartwieniu tych, którzy z wielką radością wypchnęliby ich na zewnątrz Klubu). My, w przeciwieństwie do wielu innych na naszej scenie politycznej, dotrzymujemy umów i nie zdradzamy. Jednocześnie informuję, iż osoby, które rozpowszechniają tego typu idiotyczne i kłamliwe informacje, są zainteresowane w szkodzeniu Ruchowi Kukiz'15 oraz UPR i winny się liczyć z możliwością pozwów sądowych za rozpowszechnianie informacji nieprawdziwych celem osiągnięcia korzyści politycznych. Bez wyjątków ze względu na opcję polityczną, jaką dana osoba reprezentuje.

UPR jest z Kukiz'15 i nic się tutaj nie zmienia.

W imieniu Prezydium UPR

Bartosz Józwiak
Prezes UPR

 

 


 

 

Unia Polityki Realnej (UPR) – polska konserwatywno-liberalna partia polityczna, założona jako stowarzyszenie Ruch Polityki Realnej 14 listopada 1987 w Józefowie. Sygnatariuszami byli m.in. Ryszard Czarnecki, Stefan Kisielewski, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Robert Smoktunowicz i Andrzej Sadowski. 6 grudnia 1990 ugrupowanie zostało zarejestrowane jako partia pod nazwą „Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej” (nazwę „Unia Polityki Realnej” stowarzyszenie przyjęło jesienią 1988). Aktualnie UPR współpracuje ściśle z Ruchem Kukiz'15, a członkami Klubu Poselskiego Kukiz'15 są: Poseł na Sejm RP i zarazem Prezes UPR Bartosz Józwiak, Poseł na Sejm RP I Wiceprezes UPR Tomasz Rzymkowski oraz Poseł na Sejm II Wiceprezes UPR Elżbieta Zielińska.

 

 

    

 

Unia Polityki Realnej jest partią łączącą w swych szeregach wolnościowców, konserwatystów i narodowców. Łączy nas przekonanie o konieczności zastąpienia czym innym demagogicznych haseł, których realizacja podcina korzenie naszej cywilizacji. Wierzymy, że w walce o to równie ważne są środki i cele. Chcemy przy tym uwzględniać realne ograniczenia naszej polityki, bez czynienia wszakże ustępstw z naszych zasad i wartości.

 

Uważamy, że istnieją pewne niezbywalne prawa przynależne jednostce, rodzinie i narodowi - oraz zasady niezbędne dla rządzenia państwem. Stanowczo sprzeciwiamy się mieszaniu tych pojęć. Wszystkie te sfery: jednostkę, rodzinę, tj. związek mężczyzny z kobietą, naród - i moralność osobistą - uważamy za pierwotne względem państwa, które winno im służyć zgodnie z wykształconymi przez wieki regułami. W bieżącej działalności winna nami kierować Tradycja oraz nowoczesna Wiedza - zharmonizowane przy pomocy ludzkiego Rozumu oraz Sumienia.

 

Domagamy się radykalnej zmiany systemu oświaty, nauki i kultury oraz pełnego wycofania się państwa z działalności gospodarczej. Przede wszystkim zaś przywrócenia naturalnych mechanizmów, które przez wieki pozwalały znacznie słabszym gospodarczo państwom kwitnąć materialnie i duchowo.

  

Strona główna     Aktualności     Deklaracja Ideowa     Program     Statut     Władze     Członkowie Honorowi     In memoriam     Dołącz do nas     Kontakt